10AX090R2F40E2LG
Mfr.Part #
10AX090R2F40E2LG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 342 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Pitch :
1mm
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Form :
Ball
Number of LABs/CLBs :
Supply Voltage :
0.9V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of Outputs :
342
Packaging :
Tray
Total RAM Bits :
Number of Inputs :
342
Surface Mount
HTS Code :
Height Seated (Max) :
3.5mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Power Supplies :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Length :
40mm
Width :
40mm