10AX090R2F40E1SG
Mfr.Part #
10AX090R2F40E1SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 342 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Total RAM Bits :
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Length :
40mm
RoHS Compliant
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Pitch :
1mm
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Form :
Ball
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Number of Inputs :
342
Power Supplies :
0.9V
Width :
40mm
Supply Voltage :
0.9V
Number of I/O :
342
Height Seated (Max) :
3.5mm