10AX090N4F45E3SG
Mfr.Part #
10AX090N4F45E3SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
HTS Code :
Terminal Form :
Ball
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
8 Weeks
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Number of LABs/CLBs :
Number of Outputs :
768
Width :
45mm
Terminal Position :
BOTTOM
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Power Supplies :
0.9V
Number of I/O :
768
Terminal Pitch :
1mm
Not Qualified
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Packaging :
Tray
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Height Seated (Max) :
3.65mm
Total RAM Bits :
Length :
45mm
Supply Voltage :
0.9V