10AX090N3F45I2SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX090N3F45I2SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Width :
45mm
Qualification Status :
Not Qualified
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Position :
BOTTOM
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Inputs :
768
Series :
Arria 10 GX
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Logic Elements/Cells :
Surface Mount :
yes
HTS Code :
Number of I/O :
768
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Form :
Ball
Power Supplies :
0.9V
Length :
45mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of LABs/CLBs :
Height Seated (Max) :
3.65mm