10AX090N3F45E2SG
Mfr.Part #
10AX090N3F45E2SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Terminal Position :
BOTTOM
Height Seated (Max) :
3.65mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Arria 10 GX
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Logic Elements/Cells :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Length :
45mm
Width :
45mm
Total RAM Bits :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Packaging :
Tray
Number of Outputs :
768
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power Supplies :
0.9V
Number of Inputs :
768
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V