10AX090N3F40E2SG
Mfr.Part #
10AX090N3F40E2SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Number of Outputs :
600
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Width :
40mm
Series :
Arria 10 GX
Terminal Form :
Ball
Terminal Position :
BOTTOM
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Height Seated (Max) :
3.5mm
Length :
40mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
HTS Code :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Total RAM Bits :
Qualification Status :
Not Qualified
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of Inputs :
600
Number of I/O :
Supply Voltage :
0.9V
Power Supplies :
0.9V