10AX090N2F45E2SG
Mfr.Part #
10AX090N2F45E2SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA
Height Seated (Max) :
3.65mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of I/O :
768
Number of Logic Elements/Cells :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Terminal Form :
Ball
Series :
Arria 10 GX
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Width :
45mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Outputs :
768
Power Supplies :
0.9V
Terminal Position :
BOTTOM
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Inputs :
Terminal Pitch :
1mm