10AX090N2F45E2LG
Mfr.Part #
10AX090N2F45E2LG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Power Supplies :
0.9V
Width :
45mm
Number of LABs/CLBs :
Number of I/O :
768
Number of Logic Elements/Cells :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
3 (168 Hours)
Terminal Position :
BOTTOM
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Outputs :
768
Series :
Arria 10 GX
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Number of Inputs :
Length :
45mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
3.65mm
Terminal Form :
Ball
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Pitch :
1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Supply Voltage :
0.9V