10AX090N2F40I2SG
Mfr.Part #
10AX090N2F40I2SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Supply Voltage :
0.9V
Width :
40mm
Number of Inputs :
600
Number of Outputs :
600
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Series :
Arria 10 GX
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of I/O :
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of LABs/CLBs :
Qualification Status :
Not Qualified
HTS Code :
Terminal Pitch :
1mm
Power Supplies :
0.9V
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
40mm