10AX090N2F40I1SG
Mfr.Part #
10AX090N2F40I1SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Series :
Arria 10 GX
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Position :
BOTTOM
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Supply Voltage :
0.9V
3 (168 Hours)
Number of I/O :
600
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Width :
40mm
Total RAM Bits :
Length :
40mm