10AX090N2F40E2SG
Mfr.Part #
10AX090N2F40E2SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
40mm
Tray
Number of Inputs :
600
Number of Logic Elements/Cells :
Number of Outputs :
600
Number of I/O :
Height Seated (Max) :
3.5mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of LABs/CLBs :
Width :
40mm
Terminal Pitch :
1mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Supply Voltage :
0.9V