10AX090N2F40E1SG
Mfr.Part #
10AX090N2F40E1SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Form :
Ball
Number of Outputs :
600
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Inputs :
600
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
3.5mm
Width :
40mm
Terminal Position :
BOTTOM
Surface Mount :
yes
Total RAM Bits :
Power Supplies :
0.9V
Number of LABs/CLBs :
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Length :
40mm
Supply Voltage :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Terminal Pitch :
1mm