10AX090N1F45I1SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX090N1F45I1SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Terminal Form :
Ball
Total RAM Bits :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tray
Number of I/O :
768
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Height Seated (Max) :
3.65mm
Number of Logic Elements/Cells :
Number of LABs/CLBs :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Length :
45mm
Width :
45mm
Supply Voltage :
0.9V
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Pitch :
1mm