10AX090N1F45E1SG
Mfr.Part #
10AX090N1F45E1SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA
Height Seated (Max) :
3.65mm
Power Supplies :
0.9V
Terminal Form :
Ball
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Series :
Arria 10 GX
Length :
45mm
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
HTS Code :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Position :
BOTTOM
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Logic Elements/Cells :
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Width :
45mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of I/O :
768
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Terminal Pitch :
1mm
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V