10AX066N4F40E3SG
Mfr.Part #
10AX066N4F40E3SG
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
yes
Power Supplies :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Number of LABs/CLBs :
Number of Outputs :
588
Length :
40mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Series :
Arria 10 GX
Number of Inputs :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Width :
40mm
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
0.9V
Total RAM Bits :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
3.5mm