10AX066N3F40I2SGES
Mfr.Part #
10AX066N3F40I2SGES
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
588
Series :
Arria 10 GX
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Total RAM Bits :
Width :
40mm
Length :
40mm
Supply Voltage :
0.9V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Form :
Ball
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ