10AX066N3F40I2LG
Mfr.Part #
10AX066N3F40I2LG
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
3 (168 Hours)
Number of Outputs :
588
Series :
Arria 10 GX
588
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of LABs/CLBs :
Length :
40mm
Terminal Pitch :
1mm
Mounting Type :
Surface Mount
Total RAM Bits :
Number of Inputs :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Form :
Ball
Power Supplies :
0.9V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
HTS Code :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Width :
40mm
Supply Voltage :
0.9V