10AX066N2F40I2SG
Mfr.Part #
10AX066N2F40I2SG
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
Length :
40mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Total RAM Bits :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Series :
Arria 10 GX
HTS Code :
Power Supplies :
0.9V
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Number of Outputs :
Width :
40mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
1517-BBGA, FCBGA
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ