10AX066N2F40I2LG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX066N2F40I2LG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Length :
40mm
Number of Logic Elements/Cells :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Form :
Ball
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Series :
Arria 10 GX
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Width :
40mm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Total RAM Bits :
Terminal Pitch :
1mm
Number of Inputs :
588
Number of LABs/CLBs :
Number of Outputs :
588
Supply Voltage :
0.9V
Number of I/O :
Height Seated (Max) :
3.5mm
Qualification Status :
Not Qualified
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Terminal Position :
BOTTOM
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Surface Mount :
yes
Power Supplies :
0.9V