10AX066N2F40E2SG
Mfr.Part #
10AX066N2F40E2SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of Logic Elements/Cells :
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Inputs :
588
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of LABs/CLBs :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Total RAM Bits :
Power Supplies :
0.9V
Terminal Position :
BOTTOM
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Outputs :
588
Width :
40mm
Number of I/O :
Series :
Arria 10 GX
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Length :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Supply Voltage :
0.9V