10AX066N2F40E2LG
Mfr.Part #
10AX066N2F40E2LG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Power Supplies :
0.9V
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
3.5mm
3 (168 Hours)
Number of Inputs :
588
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
HTS Code :
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Outputs :
588
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Total RAM Bits :
Width :
40mm
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Logic Elements/Cells :
Supply Voltage :
0.9V
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of I/O :
Terminal Pitch :
1mm
Length :
40mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ