10AX066N1F40E1SG
Mfr.Part #
10AX066N1F40E1SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Outputs :
588
Number of Logic Elements/Cells :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Series :
Arria 10 GX
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Supply Voltage :
0.9V
Number of I/O :
588
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Width :
40mm
Length :
40mm
Packaging :
Tray
Surface Mount
Number of Inputs :
Power Supplies :
0.9V
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Pitch :
1mm
HTS Code :
Height Seated (Max) :
3.5mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V