10AX066K4F40I3SG
Mfr.Part #
10AX066K4F40I3SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Height Seated (Max) :
3.5mm
Length :
40mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of Logic Elements/Cells :
Power Supplies :
0.9V
HTS Code :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of I/O :
696
Terminal Pitch :
1mm
Total RAM Bits :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Inputs :
696
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
0.9V
Series :
Arria 10 GX
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ