10AX066K4F40I3LG
Mfr.Part #
10AX066K4F40I3LG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Inputs :
696
Number of Logic Elements/Cells :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
0.9V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Pitch :
1mm
Total RAM Bits :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
696
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Series :
Arria 10 GX
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
3.5mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
HTS Code :
Power Supplies :
0.9V
Length :
40mm
Number of LABs/CLBs :
Width :
40mm