10AX066K4F35I3SGES
Mfr.Part #
10AX066K4F35I3SGES
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Width :
35mm
HTS Code :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Height Seated (Max) :
3.5mm
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Number of I/O :
396
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of LABs/CLBs :
Series :
Arria 10 GX
Supply Voltage :
0.9V
Length :
35mm