10AX066K4F35I3LG
Mfr.Part #
10AX066K4F35I3LG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Pitch :
1mm
Power Supplies :
0.9V
Terminal Form :
Ball
Series :
Arria 10 GX
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
396
Number of Inputs :
396
Length :
35mm
Number of Outputs :
Surface Mount :
yes
HTS Code :
Number of Logic Elements/Cells :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of LABs/CLBs :
Total RAM Bits :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Supply Voltage :
0.9V
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Tray
Width :
35mm
Height Seated (Max) :
3.5mm