10AX066K3F40I2LG
Mfr.Part #
10AX066K3F40I2LG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Power Supplies :
0.9V
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
BOTTOM
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Supply Voltage :
0.9V
Number of Logic Elements/Cells :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Inputs :
696
Height Seated (Max) :
3.5mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
40mm
Width :
40mm
Number of Outputs :
696
Number of I/O :
Terminal Pitch :
1mm