10AX066K3F35I2SG
Mfr.Part #
10AX066K3F35I2SG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
396
Not Qualified
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Number of LABs/CLBs :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Number of Inputs :
396
Power Supplies :
0.9V
Number of Logic Elements/Cells :
Length :
35mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
HTS Code :
Width :
35mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Supply Voltage :
0.9V