10AX066K3F35I2LG
Mfr.Part #
10AX066K3F35I2LG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Number of I/O :
396
Length :
35mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Number of LABs/CLBs :
Number of Inputs :
396
Height Seated (Max) :
3.5mm
Width :
35mm
Terminal Pitch :
1mm
HTS Code :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
Ball
Number of Outputs :
Supply Voltage :
0.9V
Power Supplies :
0.9V