10AX066K3F35E2SG
Mfr.Part #
10AX066K3F35E2SG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of I/O :
396
Length :
35mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of Inputs :
396
Width :
35mm
Number of Outputs :
Series :
Arria 10 GX
Peak Reflow Temperature (Cel) :
Power Supplies :
0.9V
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm