10AX066K2F40I2LG
Mfr.Part #
10AX066K2F40I2LG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of Inputs :
696
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Supply Voltage :
0.9V
Number of I/O :
696
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Series :
Arria 10 GX
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Pitch :
1mm
Power Supplies :
0.9V
Width :
40mm