10AX066K2F40I1SG
Mfr.Part #
10AX066K2F40I1SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
696
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
3.5mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Width :
40mm
Supply Voltage :
0.9V