10AX066K2F40E1SG
Mfr.Part #
10AX066K2F40E1SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FCBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Qualification Status :
Not Qualified
Width :
40mm
Length :
40mm
Number of Outputs :
696
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
696
Supply Voltage :
0.9V
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Tray
Mounting Type :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Peak Reflow Temperature (Cel) :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Inputs :
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Height Seated (Max) :
3.5mm