10AX066K2F35I2SGES
Mfr.Part #
10AX066K2F35I2SGES
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FCBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
396
Height Seated (Max) :
3.5mm
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Width :
35mm
Number of Logic Elements/Cells :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Length :
35mm
Number of LABs/CLBs :
Mounting Type :
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm