10AX066K2F35I2SG
Mfr.Part #
10AX066K2F35I2SG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Supply Voltage :
0.9V
Width :
35mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Pitch :
1mm
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Qualification Status :
Not Qualified
Total RAM Bits :
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Length :
35mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Arria 10 GX
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of I/O :
396
Terminal Position :
BOTTOM
Number of Outputs :
396
Number of Logic Elements/Cells :
Power Supplies :
0.9V
Number of Inputs :
Height Seated (Max) :
3.5mm