10AX066K2F35E2SG
Mfr.Part #
10AX066K2F35E2SG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Inputs :
396
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
396
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Mounting Type :
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Supply Voltage :
0.9V
HTS Code :
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Number of LABs/CLBs :
Width :
35mm
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Length :
35mm
Height Seated (Max) :
3.5mm