10AX066K1F40I1SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX066K1F40I1SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FCBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Length :
40mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Form :
Ball
Height Seated (Max) :
3.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Number of I/O :
696
Number of LABs/CLBs :
Width :
40mm
Terminal Pitch :
1mm
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
HTS Code :
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ