10AX066K1F35E1SG
Mfr.Part #
10AX066K1F35E1SG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 492 I/O 1152FBGA
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Number of I/O :
492
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Outputs :
396
Number of LABs/CLBs :
Total RAM Bits :
Power Supplies :
0.9V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of Inputs :
396
Number of Logic Elements/Cells :
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Supply Voltage :
0.9V
HTS Code :
Width :
35mm
Terminal Pitch :
1mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
BOTTOM
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
35mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ