10AX057N4F40E3SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX057N4F40E3SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Form :
Ball
Number of Logic Elements/Cells :
Number of Outputs :
588
Height Seated (Max) :
3.5mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Terminal Position :
BOTTOM
Qualification Status :
Not Qualified
Number of I/O :
588
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
HTS Code :
Width :
40mm
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Series :
Arria 10 GX
Length :
40mm
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Inputs :
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Power Supplies :
0.9V