10AX057N3F40E2SG
Mfr.Part #
10AX057N3F40E2SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
Supply Voltage :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Power Supplies :
0.9V
Number of I/O :
588
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Terminal Position :
BOTTOM
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of Outputs :
588
RoHS Compliant
Series :
Arria 10 GX
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Terminal Pitch :
1mm
Width :
40mm
Height Seated (Max) :
3.5mm