10AX057N2F40I2LG
Mfr.Part #
10AX057N2F40I2LG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power Supplies :
0.9V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Arria 10 GX
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Total RAM Bits :
Number of Inputs :
588
Number of I/O :
588
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Length :
40mm
Width :
40mm
Supply Voltage :
0.9V