10AX057N1F40E1SG
Mfr.Part #
10AX057N1F40E1SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 588 I/O 1517FCBGA
Width :
40mm
NOT SPECIFIED
Series :
Arria 10 GX
Power Supplies :
0.9V
Number of Outputs :
588
Number of Inputs :
588
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Length :
40mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Supply Voltage :
0.9V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ