10AX057K4F35I3SG
Mfr.Part #
10AX057K4F35I3SG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Number of Outputs :
396
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Not Qualified
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Number of Inputs :
396
Height Seated (Max) :
3.5mm
Width :
35mm
Power Supplies :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
Series :
Arria 10 GX
Supply Voltage :
0.9V
Length :
35mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V