10AX057K4F35I3LG
Mfr.Part #
10AX057K4F35I3LG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Width :
35mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Number of Outputs :
396
Number of Inputs :
396
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Number of I/O :
Power Supplies :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Series :
Arria 10 GX
Supply Voltage :
0.9V
Length :
35mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.5mm