10AX057K4F35E3LG
Mfr.Part #
10AX057K4F35E3LG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Supply Voltage :
0.9V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Series :
Arria 10 GX
Power Supplies :
0.9V
Number of I/O :
396
Number of Outputs :
396
Width :
35mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Terminal Pitch :
1mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Length :
35mm
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V