10AX057K3F40I2LG
Mfr.Part #
10AX057K3F40I2LG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FCBGA
Width :
40mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Logic Elements/Cells :
Supply Voltage :
0.9V
Number of I/O :
696
Number of Outputs :
696
Length :
40mm
Power Supplies :
0.9V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Total RAM Bits :
Terminal Pitch :
1mm