10AX057K2F40I2SG
Mfr.Part #
10AX057K2F40I2SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FCBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Supply Voltage :
0.9V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Height Seated (Max) :
3.5mm
Width :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of I/O :
696
Power Supplies :
0.9V
Number of LABs/CLBs :
Length :
40mm
Number of Outputs :
696
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Terminal Pitch :
1mm