10AX057K2F40E2LG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX057K2F40E2LG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FCBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Height Seated (Max) :
3.5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of Logic Elements/Cells :
Length :
40mm
Terminal Form :
Ball
Series :
Arria 10 GX
Supply Voltage :
0.9V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Qualification Status :
Not Qualified
Total RAM Bits :
Power Supplies :
0.9V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Packaging :
Tray
Terminal Position :
BOTTOM
Width :
40mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Surface Mount :
yes
Number of I/O :
696
Number of Inputs :
696
Number of LABs/CLBs :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
8 Weeks
HTS Code :
Number of Outputs :
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V