10AX048K3F35E2SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX048K3F35E2SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Number of I/O :
396
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Position :
BOTTOM
Number of LABs/CLBs :
Width :
35mm
Total RAM Bits :
Terminal Pitch :
1mm
Number of Logic Elements/Cells :
Supply Voltage :
0.9V
Qualification Status :
Not Qualified
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height Seated (Max) :
3.5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
0.9V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Packaging :
Tray
Terminal Form :
Ball
Length :
35mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Series :
Arria 10 GX
HTS Code :
Number of Outputs :
396
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V