10AX048K2F35I2LG
Mfr.Part #
10AX048K2F35I2LG
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
RoHS Compliant
Number of LABs/CLBs :
Width :
35mm
Length :
35mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Factory Lead Time :
11 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Pitch :
1mm
3 (168 Hours)
Number of I/O :
396
Number of Outputs :
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
0.9V
Supply Voltage :
0.9V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Series :
Arria 10 GX
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ